Campus Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie.

Basen WSM.

Aula główna WSM.

Aktywnie spędzamy czas w szkole.

Uczestniczymy w licznych wycieczkach.

Uczestniczymy w warsztatach naukowych.

Home O nas

Szlachetna paczka

logo szlachetna paczka2

Szanowni Państwo,
Już od kilku lat uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wspólnie z gronem zaprzyjaźnionych osób starają się w święta pomóc rodzinom w potrzebie. W ciągu ostatnich lat spotkaliśmy się z ogromną ofiarnością z Państwa strony, z zebranych darów udało się nam się pomóc w zeszłym roku kilkunastu rodzinom. W dodatku przez ten rok utrzymywaliśmy z nimi kontakt pomagając w miarę naszych możliwości: zakupując wyprawkę szkolną, dzieciom organizując pobyt w Warszawie pełen różnorakich atrakcji, dostarczaliśmy również ubrania, z których powyrastały Państwa pociechy, a które były sukcesywnie przynoszone do szkoły.W tym roku postanowiliśmy ponownie włączyć się do akcji.
  Dokonaliśmy wyboru rodzin. To zawsze duża odpowiedzialność. Mamy już doświadczenie i wiemy, ile mniej więcej osób zadeklarowanych przekłada się na realną pomoc. Najpierw napiszę o szczegółach a później przedstawię opisy rodzin.

Kilka słów o akcji.

Ma ona tę zaletę, że pomagamy rodzinom, które naprawdę tego potrzebują. Wszyscy roszczeniowcy są odsiewani przez wolontariuszy. Dokładnie badane są potrzeby rodzin. Słowem: nasza pomoc jest bardzo skuteczna.
Zachęcam do włączenie się do akcji.
Jak możemy się włączyć w naszą paczkę?
Mamy już sprawdzone formy wsparcia:
- zakup któregoś z "większych" przedmiotów, które będą wpisane w listę potrzebnych przedmiotów np.(fotel. zmywarka), wtedy proszę o info, jaki przedmiot został zakupiony ,lub że macie Państwo taki zamiar, poinformuję o tym opiekunów rodzin tak aby nie powielić zakupów( można też odznaczyć się na liście pod zamieszczonym poniżej linkiem) .
- indywidualny zakup żywności lub artykułów czystościowych, papierniczych, higienicznych, ubrań, zabawek, książek itp. I dostarczenie ich do gimnazjum lub w miejsce zbiórki.
Zachęcam do przejrzenia swoich rzeczy w domu: z niektórych już powyrastały nasze pociechy (ubrania, zabawki, książki, gry), inne nie są nam potrzebne a mogą posłużyć, i przyniesienia tych, które mogą przydać się rodzinom potrzebującym wsparcia.
Jeżeli wybierzecie Państwo jakiś konkretny przedmiot, zakupicie potrzebne artykuły dla danej rodziny, czy dla danej osoby z rodziny to również proszę o dołączenie karteczki do paczki. Dzięki temu pomoc trafi do właściwego domu.

Harmonogram działań:
- do 7 grudnia przynosimy do szkoły rzeczy, którymi chcemy się podzielić i składamy je w sekretariacie szkoły w pokoiku „technicznym” ,
- 8 grudnia pakujemy rzeczy i wywozimy je (sukcesywnie w wyznaczone miejsce zbiórki wcześniej, lub 8 grudnia po południu pakujemy całość)- w zależności od ilości na kilka tur (ustalenia w zakresie określenia wspólnego miejsca zbiórki trwają).
Rzeczy dostarczone do szkoły odwozi p. Izabela Chwiłoc-Fiłoc ( z chętnymi uczniami po uzyskaniu Państwa zgody). Jeżeli będzie ich dużo poprosimy wówczas kogoś z Państwa o wsparcie w tym zakresie. Mile widziane papiery ozdobne , kartony, taśmy klejące dostarczone wcześniej do szkoły. Nieodzowna pomoc silnych uczniów posiadających umiejętności pakowania i wyobraźni przestrzennej (jak to upchać ;))
Zwozimy wszystkie rzeczy w wyznaczone miejsce i tam pakujemy.
W tym czasie sekretariat może wyglądać jak wielki sklep w wszelkimi darami zatem za utrudnienia przepraszamy. Cel szczytny!
FAQ naszej grupy::
-Czy można przekazywać używane ubrania?
Oczywiście. Ale w takim stanie w jakim sami chcielibyście je otrzymać.
- Mam ubrania dla dzieci które są za duże/małe. Czy jest sens je przekazywać?
Tak. W tej edycji robimy paczki dla rodzin w których są dzieci w różnym wieku. Te dzieci szybko rosną, więc to co jest dobre, za chwilę będzie za małe. A to co już kompletnie nie będzie pasować przekazujemy do innych potrzebujących rodzin
- Chciałbym dołączyć się do Waszej paczki. Na liście zostały same drogie rzeczy, nie dysponuję jednak aż takimi środkami. Nie chciałbym jednak przelewać Wam pieniędzy, wolę coś kupić.
Nie ma sprawy. Proponuję zakup jakiejś żywności trwałej. Takiej, która wytrzyma dobrych kilka miesięcy, a odciąży rodziny. Sprawdzają się również środki higieniczne itp. Ewentualnie zakup jakiś smakołyków, na które zazwyczaj te rodziny sobie nie mogą pozwolić.
Czy mam zachowywać paragony?
Tak, w miarę możliwości o to prosimy. Wrzućcie je do pudełka, a wtedy za małe, czy za duże buty czy ubrania będzie można wymienić.
Jak mam spakować rzeczy?
Jeśli to są rzeczy duże i dedykowane dla konkretnej rodziny (np odkurzacz, ubrana lub „marzenia” materialne wybranej osoby) to można opakować je papierem ozdobnym i oznaczyć o którą rodzinę chodzi, lub o którą konkretnie osobę. Jeśli chodzi o pozostałe rzeczy to będziemy je pakować wspólnie. Ważne aby w miarę możliwości były zapakowane w karton. Bardzo będzie miło, jeśli dołączyć od siebie kartkę z życzeniami świątecznymi. One zawsze sprawiają wiele radości.
Poniżej jest link do naszego Paczkowego pliku. W pierwszej zakładce znajdziecie Państwo opisy wybranych rodzin i ich potrzeby, tam też można rezerwować to, co chcecie podarować. Jest też lista opiekunów rodzin i informacje o tym kto będzie na pakowaniu, w wyznaczonym miejscu zbiorki.
 Poniżej można pobrać skompresowany plik z opisami rodzin.
Szczegóły i aktualności znajdziecie Państwo w pliku:
Link do pliku:

SZLACHETNA PACZKA 2017 - POMAGAMY INNYM

Pozdrawiam serdecznie, dziękując za wszelkie wsparcie

Izabela Chwiłoc-Filoc

POBIERZ OPISY POSZCZEGÓLNYCH RODZIN

Poprawiony (piątek, 24 listopada 2017 15:56)

Find the Best Web Hosting which offers reliable service and top quality support